|
| Friendliness / Service | 4.75 |
| Technical Condition | 3.75 |
| Cleanliness | 4.25 |
| Check-in | 3.33 |
| Check-out | 4.25 |
| Overall | 3.75 |
| Security Deposit | €5,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Comfort package (linen and towels) | Replaces service fee | €680.00 | once |
|---|---|---|
| Security deposit insurance | on request | |
| Skipper | €2,450.00 | per week plus lodging |
| Year of Build | 2019 |
|---|---|
| Length | 12.37 m |
| Width | 6.86 m |
| Draught | 1.12 m |
| Engine | 20 PS + 20 PS |
| Sail Area | 80.00 qm |
| Weight | 11.80 t |
| Fuel Capacity | 400 l |
| Water Capacity | 800 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Outside shower, Bathing ladder, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit table, Electr. anchor windlass, BBQ, Solar panels, Sprayhood, Teak deck |
|---|---|
| Inside | Gas stove with oven, Freezer, Heating, Inverter 12V/220V, Refrigerator, Microwave oven, Radio with CD player, Convertible salon table, Warm water, Kettle, WC (electr.) |
| Navigation | Echo sounder, GPS with chart plotter in cockpit, Log, Anemometer |
| Safety | Autopilot, Solid life vests, Fire extinguisher, Life raft, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazybag, Furling genoa |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 27387 | L/D: | 13.99 / 1.30 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37623 | L/D: | 12.80 / 1.25 |
| Cabins: | 3+2 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 19981 | L/D: | 13.99 / 1.30 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32584 | L/D: | 13.96 / 1.30 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 12117 | L/D: | 13.96 / 1.30 |