|
| Friendliness / Service | 4.71 |
| Technical Condition | 4.00 |
| Cleanliness | 4.29 |
| Check-in | 4.29 |
| Check-out | 4.43 |
| Overall | 4.29 |
| Security Deposit | €550.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine | €100.00 | per week |
|---|---|---|
| Bed linen | €12.00 | per set |
| Bed linen and towels-set | €25.00 | per cabin |
| Early Check-In (At 1 p.m.) | €150.00 | once |
| Hostess/Steward | on request | |
| Late Check-In (Embarkation after 7 p.m. n Saturday or on Sunday morning) | €350.00 | once |
| Provisioning | on request | |
| Safety net (Preassembled) | €250.00 | once |
| Skipper | on request | |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2018 |
|---|---|
| Length | 12.76 m |
| Width | 3.99 m |
| Draught | 2.10 m |
| Engine | 45 PS |
| Sail Area | 76.00 qm |
| Weight | 7.86 t |
| Fuel Capacity | 200 l |
| Water Capacity | 330 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Anchor with chain, Bathing platform, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit speakers, Cockpit cushions, Foldable cockpit table, Cover brush, Electr. anchor windlass, Fender, Plastic bucket, Sprayhood |
|---|---|
| Inside | Oven, Shower, Black water tank, Gas oven, Refrigerator, Pantry equipment, Radio, Warm water |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, Compass, Navigation set, Nautical charts, Log, Anemometer |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Tools, Bowthruster, Solid life vests, Fire extinguisher, Life raft, Safety equipment, Torchlight, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazy-Jack System, Lazybag, Furling genoa |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 30952 | L/D: | 11.75 / 1.98 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 34181 | L/D: | 12.35 / 1.65 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 36067 | L/D: | 14.60 / 2.30 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32603 | L/D: | 11.22 / 2.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 31851 | L/D: | 11.40 / 2.06 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32530 | L/D: | 13.00 / 1.60 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31521 | L/D: | 14.60 / 2.20 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 36597 | L/D: | 14.60 / 2.47 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36603 | L/D: | 14.85 / 2.25 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 36604 | L/D: | 16.35 / 2.30 |