|
| Friendliness / Service | 4.75 |
| Technical Condition | 3.75 |
| Cleanliness | 4.25 |
| Check-in | 3.33 |
| Check-out | 4.25 |
| Overall | 3.75 |
| Security Deposit | €4,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Comfort package (linen and towels) | Replaces service fee | €600.00 | once |
|---|---|---|
| Security deposit insurance | on request | |
| Skipper | €2,450.00 | per week plus lodging |
| Year of Build | 2020 |
|---|---|
| Length | 13.00 m |
| Width | 4.29 m |
| Draught | 2.20 m |
| Engine | 57 PS |
| Sail Area | 90.30 qm |
| Weight | 8.56 t |
| Fuel Capacity | 200 l |
| Water Capacity | 330 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bimini top, Cockpit shower, Cockpit speakers, Electr. anchor windlass, electr. winch, Sprayhood, Teak deck |
|---|---|
| Inside | Gas stove with oven, Freezer, Refrigerator, Radio with bluetooth, TV, USB Socket, Warm water, WC (electr.) |
| Navigation | Echo sounder, GPS, Chart plotter, Log, Anemometer |
| Safety | AIS receiver, Autopilot, Bowthruster, Solid life vests, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazybag, Furling genoa |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 23495 | L/D: | 12.35 / 2.14 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33403 | L/D: | 10.86 / 1.18 - 2.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33390 | L/D: | 13.05 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 36182 | L/D: | 12.35 / 2.14 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32185 | L/D: | 11.22 / 1.98 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 17222 | L/D: | 12.43 / 2.19 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36166 | L/D: | 11.50 / 2.08 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 35039 | L/D: | 13.05 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32330 | L/D: | 10.77 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32627 | L/D: | 13.24 / 2.00 |