|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Year of Build | 2002 |
|---|---|
| Length | 13.95 m |
| Width | 4.25 m |
| Draught | 1.80 m |
| Engine | 55 PS |
| Sail Area | 91.00 qm |
| Weight | 9.40 t |
| Fuel Capacity | 210 l |
| Water Capacity | 360 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | 220V shore connection, Anchor with chain, Bathing ladder, Bimini top, Boat hook, Cockpit shower hot/cold, Cockpit speakers, Cockpit cushions, Cockpit table with ice box, Jerry cans for diesel, Electr. anchor windlass, Fender, Gangway, Snorkeling gear, Sprayhood, Water hose, Windex, Winches |
|---|---|
| Inside | Oven, Shower, Gas oven, Inverter 12V/220V, Dinghy (byboat) pump, Pantry equipment, USB Socket, fans in cabins, Kettle |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, Compass |
| Safety | Anchor light, Autopilot, Electr. bilge pump, Manual bilge pump, Navigational lights, Emergency tiller, Repair box for dinghy, Life raft, Second anchor |
| Sails | Furling genoa, Furling main sail |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 14577 | L/D: | 13.95 / 1.65 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2004 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 20735 | L/D: | 13.95 / 1.65 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2004 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 30442 | L/D: | 13.95 / 1.65 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 30112 | L/D: | 13.21 / 2.00 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2001 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 29655 | L/D: | 12.71 / 1.40 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2001 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 29848 | L/D: | 13.21 / 2.00 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2005 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 30573 | L/D: | 13.72 / 2.05 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2012 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 31405 | L/D: | 13.85 / 2.15 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2001 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 30366 | L/D: | 12.71 / 1.70 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31787 | L/D: | 14.60 / 2.00 |