|
| Friendliness / Service | 4.63 |
| Technical Condition | 4.50 |
| Cleanliness | 4.63 |
| Check-in | 4.50 |
| Check-out | 4.50 |
| Overall | 4.38 |
| Security Deposit | €4,200.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Diving equipment | on request |
|---|
| Year of Build | 2019 |
|---|---|
| Length | 12.35 m |
| Width | 3.96 m |
| Draught | 1.65 m |
| Engine | 28 PS |
| Sail Area | 82.00 qm |
| Weight | 8.68 t |
| Fuel Capacity | 210 l |
| Water Capacity | 360 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | 220V shore connection, Anchor with chain, Anchor with rope , Bimini top, Cockpit shower, Cockpit speakers, Electr. anchor windlass, Snorkeling gear, Solar panels, Sprayhood |
|---|---|
| Inside | Inverter 12V/220V, Shore power cable, Pantry equipment, Radio with USB, TV, Warm water |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Safety equipment, Second anchor |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 19324 | L/D: | 12.35 / 1.85 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 28822 | L/D: | 12.35 / 2.09 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 28966 | L/D: | 12.35 / 2.09 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 21292 | L/D: | 12.35 / 2.09 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 37589 | L/D: | 12.35 / 2.09 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 39046 | L/D: | 12.43 / 1.70 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 11868 | L/D: | 12.35 / 1.65 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 11869 | L/D: | 12.35 / 1.86 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 8888 | L/D: | 12.35 / 1.85 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 38895 | L/D: | 12.43 / 2.40 |