|
|
| Friendliness / Service | 4.36 |
| Technical Condition | 3.27 |
| Cleanliness | 3.82 |
| Check-in | 4.18 |
| Check-out | 4.18 |
| Overall | 3.64 |
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Early Check-In (At 2 p.m.) | on request | |
|---|---|---|
| One-way-charter | on request | |
| Stand-up paddle board | on request | per piece and week |
| Year of Build | 2025 |
|---|---|
| Length | 12.40 m |
| Width | 3.55 m |
| Draught | 0.75 m |
| Engine | 800 PS + 800 PS |
| Weight | 10.20 t |
| Fuel Capacity | 1000 l |
| Water Capacity | 210 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Inside | Pantry equipment |
|---|---|
| Navigation | GPS |
| Safety | Solid life vests, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 2 | Berths: | |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 350 PS + 350 PS |
| Yacht-ID | 37402 | L/D: | 11.20 / 0.85 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2003 (2019) | Engine | 1800 PS + 1800 PS |
| Yacht-ID | 38231 | L/D: | 23.98 / 2.25 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2012 (2024) | Engine | 1650 PS + 1650 PS |
| Yacht-ID | 38230 | L/D: | 23.85 / 1.80 |
| Cabins: | 2+1 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2001 | Engine | 530 PS + 530 PS |
| Yacht-ID | 34636 | L/D: | 16.34 / 1.17 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2000 (2021) | Engine | 650 PS + 650 PS |
| Yacht-ID | 39014 | L/D: | 15.80 / 1.30 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+1+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2012 | Engine | 1800 PS + 1800 PS |
| Yacht-ID | 38232 | L/D: | 24.00 / 2.20 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 1360 PS + 1360 PS |
| Yacht-ID | 38233 | L/D: | 21.69 / 1.35 |
| Cabins: | 6+3 | Berths: | 12+6 |
|---|---|---|---|
| Year: | N/A | Engine | 2735 PS + 2735 PS |
| Yacht-ID | 39082 | L/D: | 34.00 / 3.00 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 34179 | L/D: | 10.28 / 0.86 |