|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Year of Build | 2024 |
|---|---|
| Length | 10.77 m |
| Width | 3.80 m |
| Draught | 1.90 m |
| Engine | 29 PS |
| Sail Area | 60.00 qm |
| Weight | 6.70 t |
| Fuel Capacity | 180 l |
| Water Capacity | 160 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Anchor winch, Outside shower, Bathing ladder, Bimini top, Cockpit speakers, Cockpit table, Lifeline system, Solar panels, Sprayhood, Sink on cockpit |
|---|---|
| Inside | 12V/220V sockets, Black water tank, Dock A/C 220V (cool&heat), Battery charger, Pantry equipment, Radio with CD player, Convertible salon table, Watermaker, WC (electr.) |
| Navigation | Barometer, Echo sounder, GPS with chart plotter in cockpit, Compass |
| Safety | Bilge pump, Electr. bilge pump, Solid life vests, Life jackets |
| Sails | Battened main sail, Lazy-Jack System, Lazybag, Furling genoa |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37611 | L/D: | 10.77 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 37893 | L/D: | 10.77 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37002 | L/D: | 10.68 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 28559 | L/D: | 11.19 / 2.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 34173 | L/D: | 11.22 / 2.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 29184 | L/D: | 11.19 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32508 | L/D: | 11.19 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 24995 | L/D: | 11.19 / 1.95 |