|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Year of Build | 2023 |
|---|---|
| Length | 14.85 m |
| Width | 4.74 m |
| Draught | 2.25 m |
| Engine | 75 PS |
| Sail Area | 107.00 qm |
| Weight | 13.20 t |
| Fuel Capacity | 250 l |
| Water Capacity | 530 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Anchor with chain, Outside shower, Bathing ladder, Bimini top, Cockpit speakers, Cockpit table, Electr. anchor windlass, BBQ, Lifeline system, Sprayhood |
|---|---|
| Inside | Black water tank, Inverter 12V/220V, Refrigerator, Battery charger, LED interior lights, Convertible salon table, Warm water, WC (electr.) |
| Navigation | Barometer, Echo sounder, GPS with chart plotter in cockpit, Log, Depth + Speed instruments, Tridata (Log, Echosounder, Windm.), Anemometer |
| Safety | Bilge pump, First aid kit, Bowthruster, Electr. bilge pump, Solid life vests, Fire extinguisher, Lifebelts, Emergency tiller, Life raft, Lifesaver, Floating line, VHF Radio, Second anchor |
| Sails | Battened main sail, Lazy-Jack System, Lazybag, Furling genoa |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36953 | L/D: | 14.85 / 2.25 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32934 | L/D: | 14.85 / 2.25 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 35706 | L/D: | 14.85 / 2.25 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 29185 | L/D: | 14.85 / 2.25 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33878 | L/D: | 14.85 / 2.25 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 29819 | L/D: | 14.85 / 2.25 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 39059 | L/D: | 14.85 / 2.25 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37725 | L/D: | 14.85 / 2.25 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 37730 | L/D: | 14.85 / 2.25 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33169 | L/D: | 14.85 / 2.25 |