Sollte die Yacht in Alghero angeboten werden, sind für jeden Tag Liegeplatzgebühren zu zahlen
|
| Friendliness / Service | 4.75 |
| Technical Condition | 4.50 |
| Cleanliness | 4.75 |
| Check-in | 4.75 |
| Check-out | 4.75 |
| Overall | 4.75 |
| Security Deposit | €3,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine | €100.00 | per week |
|---|---|---|
| Bed linen and towels-set (one large and one small towel) | €25.00 | per set |
| Hostess/Steward | €800.00 | per week plus lodging |
| Inverter | €25.00 | per week |
| One-way-charter | on request | |
| Provisioning | on request | |
| Safety net | €80.00 | per week |
| Skipper | €1,400.00 | per week plus lodging |
| Stand-up paddle board | €150.00 | per piece |
| Technical support (_) | on request | |
| WiFi internet on board (50 GB incl.) | €50.00 | per week |
| Year of Build | 2017 |
|---|---|
| Length | 14.60 m |
| Width | 4.74 m |
| Draught | 2.15 m |
| Engine | 59 PS |
| Sail Area | 112.00 qm |
| Weight | 12.60 t |
| Fuel Capacity | 400 l |
| Water Capacity | 690 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Cable 220V with battery charger, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit speakers, Electr. anchor windlass, Sprayhood, Windex |
|---|---|
| Inside | Refrigerator, Radio, Convertible salon table, Warm water |
| Navigation | Echo sounder, GPS with chart plotter in cockpit |
| Safety | Autopilot, Solid life vests, Safety equipment, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 16256 | L/D: | 15.20 / 2.30 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38595 | L/D: | 15.94 / 2.30 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 17153 | L/D: | 15.57 / 2.25 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 18757 | L/D: | 14.42 / 2.24 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 20151 | L/D: | 15.20 / 2.30 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 20152 | L/D: | 15.20 / 1.95 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 20153 | L/D: | 15.20 / 2.30 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 20154 | L/D: | 14.15 / 1.95 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 20155 | L/D: | 14.15 / 1.95 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 20156 | L/D: | 14.15 / 1.95 |