|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €2,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece and week |
|---|
| Year of Build | 2004 |
|---|---|
| Length | 9.85 m |
| Width | 3.23 m |
| Draught | 1.90 m |
| Engine | 18 PS |
| Sail Area | 53.40 qm |
| Weight | 3.70 t |
| Fuel Capacity | 45 l |
| Water Capacity | 150 l |
| Steering Type | Tiller |
| Inside | Refrigerator, Radio with CD and Bluetooth, USB Socket, Warm water |
|---|---|
| Navigation | Nautical charts, Log, Anemometer |
| Safety | Autopilot, Solid life vests, Fire extinguisher, VHF Radio, Second anchor |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 22875 | L/D: | 9.99 / 1.90 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2010 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 34876 | L/D: | 9.63 / 1.84 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 19508 | L/D: | 9.80 / 1.85 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 30764 | L/D: | 11.72 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31940 | L/D: | 11.31 / 1.65 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31126 | L/D: | 14.60 / 2.47 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31128 | L/D: | 15.94 / 2.40 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31184 | L/D: | 15.94 / 2.00 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31363 | L/D: | 14.60 / 2.35 |