|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Year of Build | 1982 |
|---|---|
| Length | 9.75 m |
| Width | 3.18 m |
| Draught | 1.48 m |
| Engine | k.A |
| Sail Area | k.A |
| Weight | 3.60 t |
| Fuel Capacity | 40 l |
| Water Capacity | 60 l |
| Steering Type | Tiller |
| Outside | 12V - connection, Anchor with chain, Bathing ladder, Cockpit cushions, Fender, Mooring lines, Solar panels, Winches |
|---|---|
| Inside | Pantry equipment, Sink, Warm water |
| Navigation | GPS Chart Plotter, Compass, Log |
| Safety | First aid kit, Solid life vests, Fire extinguisher, Navigational lights, Emergency tiller |
| Sails | Furling genoa |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 31552 | L/D: | 9.99 / 1.95 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33002 | L/D: | 10.30 / 1.80 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 9041 | L/D: | 9.45 / 1.85 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 19067 | L/D: | 14.15 / 1.95 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2011 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 22850 | L/D: | 13.34 / 2.20 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2011 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 23450 | L/D: | 16.75 / 2.35 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 28842 | L/D: | 15.38 / 2.28 |