|
| Friendliness / Service | 4.75 |
| Technical Condition | 4.00 |
| Cleanliness | 4.63 |
| Check-in | 4.13 |
| Check-out | 4.88 |
| Overall | 4.38 |
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2025 |
|---|---|
| Length | 15.54 m |
| Width | 8.08 m |
| Draught | 1.30 m |
| Engine | 75 PS + 75 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | 18.10 t |
| Fuel Capacity | 450 l + 450 l |
| Water Capacity | 900 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | 220V shore connection, Anchor with chain, Bathing ladder, Electrical swimming platform, Boat hook, Cockpit shower, Refrigerator in cockpit, Cockpit speakers, Cockpit light, Cockpit cushions, Cockpit table, Cockpit canopy, Deck cushions, Jerry cans for diesel, Electr. anchor windlass, Electr. genoa winch, electr. winch, Folding propeller, Fender, BBQ, Hardtop, Solar panels, Teak in cockpit, LED submarine lights |
|---|---|
| Inside | 12V/220V sockets, Black water tank, Fusion sound system , Freezer, Generator, Dishwasher, Heating, Coffee machine, Air Condition, Refrigerator, Battery charger, Microwave oven, Pantry equipment, Radio, Convertible salon table, fans in cabins, Warm water, Watermaker, WC (electr.) |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, Navigation set, Radar, Nautical charts |
| Safety | AIS receiver, Autopilot, First aid kit, Solid life vests, Manual bilge pump, Lifebelts, Distress signals, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |
| Cabins: | 6+2 | Berths: | 12 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36111 | L/D: | 15.54 / 1.30 |
| Cabins: | 6 | Berths: | 12 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36664 | L/D: | 15.54 / 1.58 |
| Cabins: | 6 | Berths: | 12 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37606 | L/D: | 15.54 / 1.58 |
| Cabins: | 6+1 | Berths: | 12 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2026 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36454 | L/D: | 15.54 / 1.25 |
| Cabins: | 6 | Berths: | 12 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36753 | L/D: | 15.35 / 1.38 |
| Cabins: | 6 | Berths: | 12 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2026 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 38759 | L/D: | 15.54 / 1.58 |
| Cabins: | 6 | Berths: | 12 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2026 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 38760 | L/D: | 15.54 / 1.58 |