|
| Friendliness / Service | 4.40 |
| Technical Condition | 3.13 |
| Cleanliness | 3.31 |
| Check-in | 3.00 |
| Check-out | 4.00 |
| Overall | 3.50 |
| Security Deposit | €2,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine | €125.00 | per week |
|---|---|---|
| Bed linen and towels-set (Sheets, bed linen, 1 towel) | €20.00 | per set |
| Blister | €200.00 | per week |
| Cockpit cushions | €5.00 | per piece |
| Crew change (_) | on request free | |
| Towel | €5.00 | per piece |
| Deposit reduction | €220.00 | once |
| Fuel for outboard engine | €10.00 | per week |
| Berth in the home marina (_) | €150.00 | per day |
| Provisioning | on request |
| Year of Build | 2018 |
|---|---|
| Length | 15.75 m |
| Width | 4.69 m |
| Draught | 2.28 m |
| Engine | 75 PS |
| Sail Area | 102.00 qm |
| Weight | 13.90 t |
| Fuel Capacity | 240 l |
| Water Capacity | 615 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Mooring lines |
|---|---|
| Inside | Pantry equipment |
| Safety | Automatic life jackets, Safety equipment |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 15180 | L/D: | 15.75 / 2.00 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 17681 | L/D: | 15.75 / 2.28 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 14609 | L/D: | 15.75 / 2.28 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 37509 | L/D: | 15.75 / 2.28 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2011 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 31162 | L/D: | 16.06 / 2.28 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 20223 | L/D: | 14.42 / 2.24 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 20263 | L/D: | 16.16 / 2.30 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 23132 | L/D: | 12.76 / 2.10 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37131 | L/D: | 15.94 / 2.00 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2012 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 25267 | L/D: | 13.34 / 2.13 |