|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €1,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Automatic life vests | €30.00 | per piece |
|---|---|---|
| Outboard engine (2.5 HP) | €100.00 | per week |
| Bed linen and towels-set (additional) | €25.00 | per piece |
| Towable donut-ring | €50.00 | per piece and week |
| Early Check-In (1 p.m. - 2 p.m.) | €150.00 | once |
| Gennaker | €250.00 | per week |
| Hostess/Steward | €220.00 | per day plus lodging |
| Kayak | €100.00 | per piece and week |
| Safety net | €150.00 | per week |
| Snorkeling set | €30.00 | per set |
| Skipper | €220.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece and week |
| Beach towel | €20.00 | per piece |
| Wakeboard | €75.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2016 |
|---|---|
| Length | 10.34 m |
| Width | 3.44 m |
| Draught | 1.98 m |
| Engine | 15 PS |
| Sail Area | 55.30 qm |
| Weight | 5.35 t |
| Fuel Capacity | 130 l |
| Water Capacity | 206 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bathing platform, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit speakers, Cockpit table, Sprayhood |
|---|---|
| Inside | Gas oven, Refrigerator, Battery charger, Pantry equipment, Radio with AUX-In, Warm water |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, Harbour books, Nautical charts, Tridata (Log, Echosounder, Windm.) |
| Safety | Autopilot, VHF Radio |
| Sails | Furling genoa, Furling main sail |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 38688 | L/D: | 10.34 / 1.98 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2015 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 27065 | L/D: | 10.34 / 1.98 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 35121 | L/D: | 9.99 / 1.60 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 35147 | L/D: | 9.99 / 2.02 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 18482 | L/D: | 9.99 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 39111 | L/D: | 10.34 / 1.98 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 18471 | L/D: | 9.99 / 2.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 12501 | L/D: | 11.23 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 39112 | L/D: | 11.22 / 2.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2015 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 35123 | L/D: | 11.30 / 2.02 |