|
| Friendliness / Service | 4.00 |
| Technical Condition | 3.71 |
| Cleanliness | 4.43 |
| Check-in | 3.86 |
| Check-out | 4.43 |
| Overall | 3.43 |
| Security Deposit | €3,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine | €120.00 | per week |
|---|---|---|
| Early Check-In (At 1 p.m.) | €220.00 | once |
| Surcharge for pets | on request | |
| Hostess/Steward | €170.00 | per day plus lodging |
| Provisioning | on request | |
| Safety net (_) | €220.00 | once |
| Skipper | €220.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board (Limited availability) | €120.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2020 |
|---|---|
| Length | 14.27 m |
| Width | 4.35 m |
| Draught | 2.10 m |
| Engine | 55 PS |
| Sail Area | 108.00 qm |
| Weight | 12.60 t |
| Fuel Capacity | 210 l |
| Water Capacity | 360 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bathing platform, Bimini top, Cockpit table, Electr. anchor windlass, Gangway, Solar panels, Sprayhood, Winches |
|---|---|
| Inside | Oven, Refrigerator, Battery charger |
| Navigation | Fishfinder, Harbour books |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazy-Jack System, Lazybag, Furling genoa |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 12418 | L/D: | 14.27 / 2.10 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 26929 | L/D: | 14.27 / 2.10 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 22788 | L/D: | 13.24 / 2.10 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 22567 | L/D: | 14.60 / 2.35 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 21455 | L/D: | 14.60 / 2.47 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 18448 | L/D: | 13.00 / 2.20 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 18660 | L/D: | 14.60 / 2.35 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 29030 | L/D: | 16.35 / 2.30 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 29034 | L/D: | 17.15 / 2.50 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 38238 | L/D: | 14.15 / 2.20 |