Yacht was refitted in 2021
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| One-way-charter | on request | |
|---|---|---|
| Provisioning | on request | |
| Stand-up paddle board | €120.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2000 (2021) |
|---|---|
| Length | 15.80 m |
| Width | 4.65 m |
| Draught | 1.30 m |
| Engine | 650 PS + 650 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 1650 l |
| Water Capacity | 1000 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Snorkeling gear |
|---|---|
| Inside | Pantry equipment |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit |
| Safety | Solid life vests, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2000 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 37492 | L/D: | 17.88 / 1.52 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2004 | Engine | 370 PS + 370 PS |
| Yacht-ID | 15052 | L/D: | 12.90 / 1.13 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 575 PS + 575 PS |
| Yacht-ID | 16541 | L/D: | 15.80 / 1.30 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 575 PS + 575 PS |
| Yacht-ID | 16542 | L/D: | 15.52 / 1.30 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 1993 | Engine | 430 PS + 430 PS |
| Yacht-ID | 34315 | L/D: | 14.77 / 1.00 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2001 | Engine | 1300 PS + 1300 PS |
| Yacht-ID | 38229 | L/D: | 22.00 / 1.50 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2001 | Engine | 1100 PS + 1100 PS |
| Yacht-ID | 9916 | L/D: | 18.77 / 1.50 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 37619 | L/D: | 12.40 / 0.75 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2003 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 35816 | L/D: | 16.70 / 1.54 |
| Cabins: | 3+2 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 900 PS + 900 PS |
| Yacht-ID | 36418 | L/D: | 17.42 / 1.50 |